Hollanda Aslanbaş Tavşanının Bakımı

10/12/2017

Kategori: Hollanda Aslanbaş Tavşanının Bakımı

Etiketler: Hollanda lop Tavşanı,Hollanda Teddy Lop Tavşanı,Lop Tavşanı İzmir,Hollanda Teddy Lop Tavşanı İzmir,HollandaTavşanı,Hollanda lop Tavşanı İzmir, Hollanda Teddy Lop Tavşanı İzmir, Hollanda Aslanbaş İzmir,Hollanda Aslanbaş Tavşanı İzmir Satılık Lop Tavşanı, Satılık Lop Tavşanı İzmir,Satılık Teddy Lop Tavşanı,Satılık Teddy Lop Tavşanı İzmir,Satılık Aslanbaş Lop Tavşanı İzmir,Satılık Hollanda Aslanbaş Tavşanı İzmir,Satılık Tavşan,Satılık Tavşan İzmir Hollanda Lop Tavşan Yavrusu,Hollanda Teddy Lop Yavru,Teddy Lop Tavşan Yavru,Satılık Yavru Lop Tavşanı,Satılık Yavru Teddy Lop Tavşan,Yavru Aslanbaş Tavşanı,Yavru Satılık Hollanda Aslanbaş ,Satılık Teddy Yavru İzmir,İzmir Satılık Yavru Lop,İzmir Satılık YaÖncelikle Hollanda Aslanbaş Tavşanı beslemeye karar verdiyseniz, ilk olarak düşünmeniz gereken şey ona nerede bakacağınızdır.
Bunu Hallettiyseniz eğer korkmanıza gerek yoktur çünkü çok rahat bakabileceğiniz bir Hayvandır.
Bilmeniz gerekir ki Tavşanlara Tuvalet eğitimi verilebilir ve Tavşanlar Tuvaletlerini aynı yere yaparlar, bundan dolayı ona bir tuvalet kabı sağlanır ve kafes yada uygun yere konulursa tuvaletini aynı yere yapacaktır.
Kafesi rahat edebileceği kadar büyük omalıdır. Tuvalet eğitimi almadıysa kafesinin altı tel ızgara şeklinde olmalı ve idrarı aşağı başka bir bölüme akmalıdır. Yoksa kendi pisliğinin üstünde olması ona ve sağlığına zarar verecektir. Böyle bir kafes alamıyorsanız kafesinin altına saman yada talaş koyarak günlük olarak değiştirmeniz gerekir.
Yemlik ve Suluk kafesin uygun yerine koyulmalı ve günlük olarak yem ve su değişimi yapılmalıdır. Hafta da birde bu yemlik ve suluk dezenfekte edilmelidir.
Tüyleri Yaz ve Kış aylarına girerken dökülebilir ve bu nedenle tüylerini bir tarak yardımı ile taramak gerekir.


yorum yap