Hollanda Aslanbaş Tavşanının Özellikleri

10/12/2017

Kategori: Hollanda Aslanbaş Tavşanının Özellikleri

Etiketler: Hollanda lop Tavşanı,Hollanda Teddy Lop Tavşanı,Lop Tavşanı İzmir,Hollanda Teddy Lop Tavşanı İzmir,HollandaTavşanı,Hollanda lop Tavşanı İzmir, Hollanda Teddy Lop Tavşanı İzmir, Hollanda Aslanbaş İzmir,Hollanda Aslanbaş Tavşanı İzmir Satılık Lop Tavşanı, Satılık Lop Tavşanı İzmir,Satılık Teddy Lop Tavşanı,Satılık Teddy Lop Tavşanı İzmir,Satılık Aslanbaş Lop Tavşanı İzmir,Satılık Hollanda Aslanbaş Tavşanı İzmir,Satılık Tavşan,Satılık Tavşan İzmir Hollanda Lop Tavşan Yavrusu,Hollanda Teddy Lop Yavru,Teddy Lop Tavşan Yavru,Satılık Yavru Lop Tavşanı,Satılık Yavru Teddy Lop Tavşan,Yavru Aslanbaş Tavşanı,Yavru Satılık Hollanda Aslanbaş ,Satılık Teddy Yavru İzmir,İzmir Satılık Yavru Lop,İzmir Satılık Ya* Genel olarak, Kemirmeyi severler ve önlerine her gelen şeyi kemirebilirler. Onun için onlara zarar verecek ( Elektrik, kablo vs ) şeyleri onlardan uzak tutmak gerekir.
* Ortalama olarak 6 - 12 yıl arasında yaşarlar.*
* Ergenlik dönemine ulaşmış Tavşanlar günde 1 litreye yakın su tüketirler ve sularını günlük taze su olarak yenilemek gerekir.
* Genel olarak kemirgen bir hayvan olduğu için her şeyi kemirmeye çalışırlar ve onlara zarar verebilecek şeylerden onları uzak tutmak ve bu konu hakkında dikkatli olmak gerekir.
* Tırnakları tüm canlılar gibi uzar ve belirli aralıklarla kesilmesi gerekir. Bu konuda yeterli bilginiz varsa kendiniz de kesebilirsiniz ama unutmamak gerekir ki yanlış bir müdehale sonucunda Tavşanımızı kaybedebiliriz. Onun için yeterli bilgimiz yoksa, Veteriner Hekimimiz tarafından yardım almamız gerekir.
* Ağırlıkları 850 gr ile 1500 gr arasında değişebilir.
* Hollanda Teddy Tavşanının genel Rengi Beyazdır ama bu Teddy Tavşanı Hollanda Lop Tavşanı ile çiftleştiğinden Dolayı Renkleri Beyaz, Beyaz üstüne desenli, Kül Rengi, Sarı ve Diğer Ebeveyn'in rengine göre değişiklik gösterebilir.
* Çok hızlı bir şekilde üreyen Hayvanlardır.
* Onları yıkamanıza gerek yoktur. Çünkü çok temiz hayvanlardır ve kendi temizliklerini günlük olarak kendileri yaparlar.
* Onları kulaklarından tutmak bilinen yanlış bir bilgidir. Onları asla kulaklarından tutmamak gerekir. Onları bir elimizle EWnseden tutarken,diğer elimizle de karnın altından tutmamız gerekir.
* Tavşanlar Anatomik olarak çok hassas hayvanlardır. Onları doğru tutmazsak eğer onlara zarar verebiliriz ve tutmaya çalışırken düşürürsek kalıcı omurga hasarlarına sebep olabiliriz.
* Bulundukları ortamın 10 derece ve 30 derece arasında gerekir. Bu derecelerden sıcak veya soğuk onlara zarar verir ve ölmelerine sebep olur.
* Tavşanlar suyu ve Güneş ışığını sevmez. Güneş ışığı altında fazla kalırlarsa Solunum zorluğu çekebilir ve ölebilirler.


yorum yap